O mně

Jmenuji se Jaroslav Lustyk, je mi 22 let a jsem živnostník z Litomyšle. Prakticky už od svých 12 let se volnočasově zajímám o programování a tvorbu webových stránek, nyní (zatím poměrně krátce) i pracovně.

Specializuji se především na programování v PHP (backend a webové aplikace), ale i na frontend kódování webových stránek (HTML5, CSS3, jQuery).

Mimo jiné se zajímám i o programování desktopových aplikací, správu serverů a hostingových služeb, také provozuji několik osobních projektů, viz portfolio.

Mezi mé koníčky patří všeobecně informační technologie, hraní a tvorba počítačových her, čtení, psaní, kreslení a v neposlední řadě airsoft.

Od malička jsem se zajímal o počítače. Kreativnější činnost začala asi v roce 2007, kdy jsem se poprvé setkal s HTML a pochopil základy formátování textu. Dva roky na to jsem splácal svůj první web i se špetkou CSS.

V roce 2011 jsem se naučil pracovat s PHP a vytvořil jsem první verzi Varen RPG (dříve Duves DrD), tvorba webů se mi zalíbila a začal jsem se jí aktivně zabývat ve volném čase.

Když mi bylo 14, měl jsem možnost si u Lusorion Creatives, s.r.o. vyzkoušet level design MMORPG hry. Později jsem zde začal programovat svoji první prohlížečovou hru.

V lednu 2014 jsem založil herní portál LeoSight.cz a vytvořil tak jeden z mých největších projektů, které jsou dodnes aktivní. V září jsem nastoupil na střední školu - VOŠ a SŠT Česká Třebová, obor IT.

Když jsem se jednou takhle ve škole nudil, vytvořil jsem chatbota jménem Frčaldo. Popovídat si s ním můžete na LeoSight Discordu (ale pozor, je opravdu politicky nekorektní).

Obdobně vznikla i prohlížečová hra Ensismoon, kterou jsem vytvořil začátkem roku 2017.

O rok později jsem odmaturoval a získal certifikát The Fundamentals of Digital Marketing od Googlu.

Následně jsem začal pracovat ve svém prvním zaměstnání - OG Soft s.r.o. na pozici Programátor / SW analytik webových aplikací, kde jsem pracoval do ledna 2019 - to jsem se rozhodl vydat se vlastní cestou OSVČ, od té doby programuji na zakázku.

Začátkem roku 2020 jsem začal vyvíjet geopolitický a ekonomický simulátor - open-source projekt LeoSight ECO, tím jsem získal zkušenosti například s NodeJS, MongoDB a SocketIO. Tento rok jsem pak uzavřel tím, že jsem proměnil svůj dlouholetý koníček provozu herního portálu ve svou novou práci.